Szukaj
Osoba korzystająca z wyszukiwarki Google na laptopie i w telefonie

Wyszukiwanie lokalne od Google ma nowe funkcje

Google wreszcie wprowadza zapowiadane na początku roku funkcje, które mają usprawnić wyszukiwanie lokalne i nie tylko.

Ulubione dania w pobliżu

Pierwsza z nich umożliwia wyszukanie restauracji w pobliżu, serwującej konkretne danie, na które użytkownik ma aktualnie ochotę. W tym celu wystarczy wpisać nazwę potrawy z dopiskiem „w pobliżu” lub użyć zdjęcia do wyszukiwania wizualnego Google Lens. Wyniki pokażą miejsca, w których można zjeść dany posiłek oraz opinie innych użytkowników na jego temat.

Live View

Druga funkcja od Google, ułatwiająca wyszukiwanie lokalne to Live View. Wyszukiwanie używa opcji podglądu na żywo, przy użyciu aparatu, aby znaleźć informacje na temat konkretnych miejsc. Umożliwi to znalezienie podstawowych informacji na temat godzin otwarcia, natężenia ruchu, opinii czy godzin otwarcia różnych miejsc. Funkcja ta ma być dostępna od przyszłego tygodnia w Londynie, Los Angeles, Nowym Jorku, Paryżu, San Francisco i Tokio.

Stacje ładowania pojazdów

Kolejna aktualizacja wprowadza możliwość wyszukiwania stacji szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych, znajdujących się w pobliżu. Dostępne filtry umożliwią znalezienie miejsc, spełniających konkretne kryteria takie jak rodzaj wtyczki czy moc ładowania. Funkcja jest już wdrażana także w Polsce.

Miejsca z ułatwionym dostępem

Oprócz tego Google rozszerza opcję wyszukiwania miejsc z ułatwionym wejściem dla osób z niepełnosprawnościami. Po wybraniu funkcji Miejsca z ułatwionym dostępem, Mapy Google pokażą firmy w pobliżu, które oferują specjalne miejsca parkingowe, czy podjazdy dla wózków inwalidzkich. Opcja jest już dostępna w większości krajów.

Ulepszone zakupy AR

Ostatnia nowość od Google to ulepszone zakupy AR. Aktualizacje dotyczą zakupów kosmetyków, a także ubrań i obuwia. Zdjęcia produktów popularnych marek będzie można w dowolny sposób obracać, powiększać, a nawet umieścić w swoim otoczeniu. Funkcja ta ma ułatwić podjęcie decyzji i dokonywanie świadomych zakupów. Oprócz sprawdzania, czy buty pasują do pozostałych elementów stylizacji, Google chce ułatwić dobieranie kolorów kosmetyków. W tej chwili do niektórych z najpopularniejszych podkładów dołączono zdjęcie podglądowe osób przed i po nałożeniu produktu, wraz z podpisem użytego odcienia.

Większość z wymienionych funkcji jest obecnie dostępna jedynie w Stanach Zjednoczonych. Nie wiadomo jak długo trzeba będzie jeszcze poczekać, żeby skorzystać z nich w pozostałych krajach.

Wyszukiwanie lokalne Google z nową funkcją wyszukiwania posiłków.
Źródło: searchenginejournal.com
Udostępnij:
Katarzyna Ząbczyk
Katarzyna Ząbczyk
Redaktor. Autorka nowinek, która codziennie wyszukuje i publikuje najświeższe wiadomości ze świata marketingu. Prywatnie pasjonatka i studentka psychologii, miłośniczka książek.

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Raz w tygodniu w piątek o 14:00 wysyłamy najistotniejsze informacje oraz dodatkowe materiały, których nie znajdziesz na aspirate.pl

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Zapisz się, a otrzymasz najważniejsze zmiany marketingowe na swoją skrzynkę mailową.

Nie może Cię zabraknąć!

semWAW#2

Zapraszamy na semWAW#2 — barcamp o marketingu i analityce.