Szukaj
Laptop z włączoną wyszukiwarką Google

Nowe zasady dotyczące spamu w Google

Google zaktualizował zasady dotyczące spamu, dodając nowe reguły odnośnie obchodzenia wytycznych.

W nowej polityce koncern ostrzega przed karą użytkowników, którzy znaleźli sposób na obejście zasad chroniących przed spamem w wyszukiwarce. Dotyczy to m.in. działań takich jak rozpowszechnianie treści, które zostały wcześniej  usunięte lub ograniczone przez Google. Wszelkie inne metody niezgodne z zasadami również będą niosły ze sobą negatywne skutki.

Jako przykład konsekwencji za złamanie jakiejkolwiek zasady odnośnie spamu, Google podał usunięcie treści danej osoby z niektórych lub wszystkich wyników wyszukiwania.

Jak widać, wszelkie próby obchodzenia polityki wyszukiwarki mogą przynieść więcej szkody, niż pożytku. Jakakolwiek manipulacja algorytmami rankingowymi może spowodować znaczny spadek witryny w wynikach wyszukiwania lub jej całkowite zniknięcie.

Zrzut ekranu nowych zasad dotyczących spamu w Google.
Źródło: developers.google.com
Udostępnij:
Katarzyna Ząbczyk
Katarzyna Ząbczyk
Redaktor. Autorka nowinek, która codziennie wyszukuje i publikuje najświeższe wiadomości ze świata marketingu. Prywatnie pasjonatka i studentka psychologii, miłośniczka książek.

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Raz w tygodniu w piątek o 14:00 wysyłamy najistotniejsze informacje oraz dodatkowe materiały, których nie znajdziesz na aspirate.pl

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Zapisz się, a otrzymasz najważniejsze zmiany marketingowe na swoją skrzynkę mailową.

Nie może Cię zabraknąć!

semWAW#2

Zapraszamy na semWAW#2 — barcamp o marketingu i analityce.