Szukaj
WordPress wydaje Gutenberg 13.7 z wieloma przydatnymi aktualizacjami

WordPress wydaje Gutenberg 13.7 z wieloma przydatnymi aktualizacjami

WordPress wydał Gutenberg 13.7, który zawiera liczne udoskonalenia. Poprawiają one komfort pracy, zapewniają bardziej szczegółową kontrolę w pełnym edytorze witryny oraz liczne ulepszenia interfejsu użytkownika. Zedytowana wersja WordPressa powinna być bardziej intuicyjna i naturalna.

Jednym z ulepszeń jest możliwość blokowania dostępu do całych bloków tekstowych, aby uniemożliwić ich modyfikacje. Pozwala to również na zastosowanie funkcji blokady pojedynczych elementów powiązanych z blokiem, do którego dostęp został wcześniej ograniczony. Po wybraniu tej funkcji, wyświetla się menu z opcją bardziej szczegółowej kontroli blokowania bloków.

Opcje rozszerzone o możliwość blokowania elementów
Źródło: www.searchenginejournal.com

Menu wyskakujące, zwane modalnymi. Będą one pojawiać się na górze strony, nad którą pracujesz. Z tego menu można wprowadzać różne zmiany, takie jak aktualizowanie preferencji. Zmiana w menu modalnym polegać będzie na zastosowaniu rozmycia dokumentu znajdującego się pod menu. Rozmycie strony pod modalnym menu podręcznym poprawia ostrość.

Aktualizacja ulepszy również przepływ pracy. Gutenberg 13.7 daje możliwość wybrania polecanego obrazu z obiektu zastępczego multimediów zamiast przesyłania lub wybierania z biblioteki multimediów, co skróci czas pracy.

Nowością wprowadzoną przez najnowszą aktualizację WordPressa jest możliwość sprawdzenia, ile czasu zajmie przeczytanie dokumentu. Informacja ta znajdować się będzie w pasku informacyjnym na ekranie edytora postów. W dodatku interfejs użytkownika panelu ustawień paska bocznego również zostanie ulepszony. Układ panelu ustawień w wersji Gutenberg 13.7 jest bardziej intuicyjny i ławy do skanowania i wybierania z menu.

Informacja o potrzebnym czasie na przeczytanie artykułu
Źródło: www.searchenginejournal.com

Aktualizacja WordPressa naprawiła błędy starszej wersji, wprowadzając potrzebne ulepszenia. Dzięki temu korzystanie z WordPressa będzie łatwiejsze i efektywniejsze.

Udostępnij:
Katarzyna Ząbczyk
Katarzyna Ząbczyk
Redaktor. Autorka nowinek, która codziennie wyszukuje i publikuje najświeższe wiadomości ze świata marketingu. Prywatnie pasjonatka i studentka psychologii, miłośniczka książek.

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Raz w tygodniu w piątek o 14:00 wysyłamy najistotniejsze informacje oraz dodatkowe materiały, których nie znajdziesz na aspirate.pl

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Zapisz się, a otrzymasz najważniejsze zmiany marketingowe na swoją skrzynkę mailową.

Nie może Cię zabraknąć!

semWAW#2

Zapraszamy na semWAW#2 — barcamp o marketingu i analityce.