Szukaj
Logo WordPress na niebieskim tle

Aktualizacja WordPress 6.1 z ważnymi zmianami

Najnowsza aktualizacja WordPress 6.1 pojawi się w listopadzie i zawiera sporo poprawek, zwłaszcza wydajności systemu.

Jedną z najważniejszych zmian jest wprowadzenie do bazy danych buforowania WP_Query. Umożliwi to zapisywanie żądań użytkownika odnośnie strony internetowej w pamięci podręcznej. Dzięki temu, gdy inny odwiedzający będzie miał to samo żądanie, system pobierze odpowiednie dane właśnie z Cache, a nie z bazy danych. Według twórców WordPressa ma to ogromny wpływ na zwiększenie wydajności strony.

Kolejną istotną zmianą jest wprowadzenie dekodowania asynchronicznego do obrazów na stronie. Zastosowanie tej technologii spowoduje skrócenie czasu renderowania witryny i znacznie szybsze wczytywanie treści.

Twórcy stron internetowych będą mogli kontrolować stan witryny na dwa nowe sposoby. Pozwolą one na zbadanie, czy witryny potrzebuje poprawek w trwałej pamięci podręcznej obiektów lub pełnej pamięci podręcznej stron. Pierwsza z nich przechowuje najczęstsze żądania w Cache, zmniejszając obciążenie serwera. Pełna pamięć podręczna sprawia, że witryna zachowuje się bardziej jak statyczna strona html.

To tylko kilka z wielu mniejszych zmian, które przyniesie aktualizacja, a więcej szczegółów na temat WordPress 6.1 można przeczytać tutaj: https://make.wordpress.org/core/2022/10/11/performance-field-guide-for-wordpress-6-1/.

Wpis na temat aktualizacji WordPress 6.1
Źródło: make.wordpress.org
Udostępnij:
Katarzyna Ząbczyk
Katarzyna Ząbczyk
Redaktor. Autorka nowinek, która codziennie wyszukuje i publikuje najświeższe wiadomości ze świata marketingu. Prywatnie pasjonatka i studentka psychologii, miłośniczka książek.

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Raz w tygodniu w piątek o 14:00 wysyłamy najistotniejsze informacje oraz dodatkowe materiały, których nie znajdziesz na aspirate.pl

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Zapisz się, a otrzymasz najważniejsze zmiany marketingowe na swoją skrzynkę mailową.

Nie może Cię zabraknąć!

semWAW#2

Zapraszamy na semWAW#2 — barcamp o marketingu i analityce.