Szukaj
Napis Wordpress na niebieskim tle.

Aktualizacja WordPress Gutenberg 14.2 już dostępna

Najnowsza aktualizacja WordPressa-Gutenberg 14.2, jest już dostępna do pobrania dla wszystkich użytkowników.

Zaktualizowana wersja oprogramowania zawiera kilka poprawek, zwiększających komfort użytkowania.

Pierwsza ze zmian umożliwia dostosowanie odstępów między każdą z liter osobno. Funkcja ta jest szczególnie przydatna w przypadku nagłówków. Jak dotąd, zastosowanie w nich niestandardowych czcionek mogło skutkować niedopasowanymi odległościami między poszczególnymi znakami. Teraz przerwy między nimi będzie można dostosować do własnych upodobań.

Inne, równie przydatne narzędzie, to autouzupełnianie linków, dostępne dla dowolnego bloku. Z funkcji tej można było jak dotąd korzystać jedynie za wyrażeniem zgody, teraz jest ona domyślnie dostępna dla każdego. Aby jej użyć, wystarczy zastosować skrót „[[”.

Kolejną nowością jest możliwość skonfigurowania wyglądu i funkcji systemowego kalendarza. Ewentualne zmiany dotyczą kolorów tła, linków i tekstu. Gutenberg 14.2 został również wzbogacony o nowe kategorie bloków. Pełnią one funkcje stopki oraz banerów. Są to wizualnie wyróżniające się elementy, które mają wprowadzać większy kontrast na stronie.

Wprowadzona aktualizacja dotyczy raczej drobnych ulepszeń, które mają za zadanie poprawę doświadczenia użytkowników w systemie. Bardziej istotną zmianą jest natomiast ulepszenie wydajności edytora, związane z naprawą dotychczasowych błędów.

Nowa funkcja zmiany odstępu między literami w WordPress Gutenberg 14.2
Źródło: searchenginejournal.com
Udostępnij:
Katarzyna Ząbczyk
Katarzyna Ząbczyk
Redaktor. Autorka nowinek, która codziennie wyszukuje i publikuje najświeższe wiadomości ze świata marketingu. Prywatnie pasjonatka i studentka psychologii, miłośniczka książek.

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Raz w tygodniu w piątek o 14:00 wysyłamy najistotniejsze informacje oraz dodatkowe materiały, których nie znajdziesz na aspirate.pl

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Zapisz się, a otrzymasz najważniejsze zmiany marketingowe na swoją skrzynkę mailową.

Nie może Cię zabraknąć!

semWAW#2

Zapraszamy na semWAW#2 — barcamp o marketingu i analityce.