Szukaj
Kartka z napisem Wordpress z akcesoriami biurowymi dookoła.

Aktualizacja WordPress 6.02 już dostępna

Od kilku dni najnowsza aktualizacja WordPress 6.02 jest dostępna dla wszystkich użytkowników. Poprawie uległo bezpieczeństwo oraz kilka innych błędów systemu.

Aktualizacja obejmuje aż dwanaście ulepszeń rdzenia oraz pięć, dotyczących edytora bloków tekstowych. Jedną ze zmian jest ulepszenie katalogu wzorców. Dzięki temu mają one stać się bardziej atrakcyjne dla użytkownika i dopasowane do motywów wykorzystanych na stronie.

Poprawki bezpieczeństwa mają na celu utrudnić hakerom przeszukiwanie bazy danych oraz modyfikację i usuwanie zawartych w niej elementów. Ten rodzaj zabezpieczenia może wprowadzić jedynie osoba z uprawnieniami administratora. Dodatkową ochroną objęto również baza danych całego systemu.

WordPress twierdzi, że aktualizacja jest istotnym elementem wpływającym na bezpieczeństwo i komfort użytkowania programu. Z tego powodu zaleca się jak najszybsze ręczne zainstalowanie nowej wersji oprogramowania, jeżeli nie została ona wprowadzona automatycznie.

Udostępnij:
Katarzyna Ząbczyk
Katarzyna Ząbczyk
Redaktor. Autorka nowinek, która codziennie wyszukuje i publikuje najświeższe wiadomości ze świata marketingu. Prywatnie pasjonatka i studentka psychologii, miłośniczka książek.

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Raz w tygodniu w piątek o 14:00 wysyłamy najistotniejsze informacje oraz dodatkowe materiały, których nie znajdziesz na aspirate.pl

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Zapisz się, a otrzymasz najważniejsze zmiany marketingowe na swoją skrzynkę mailową.

Nie może Cię zabraknąć!

semWAW#2

Zapraszamy na semWAW#2 — barcamp o marketingu i analityce.