ASPIRATE - Serwis dla wymagających marketerów
Telefon z logo YouTube trzymany w ręce.

Posty dla Społeczności YouTube z nowymi funkcjami

YouTube ogłosił wprowadzenie kilku aktualizacji, ulepszających posty na karcie Społeczności platformy.

Tylko twórcy, którzy mają powyżej 500 subskrybentów mogą publikować treści w tym miejscu. Najnowsze zmiany mają pomóc im w budowaniu więzi ze swoimi widami i tworzeniu zgranej społeczności.

Pierwsza z nowości wiąże się z narzędziami do edycji grafik w postach. Wśród nich znajdują się nowe filtry, naklejki oraz możliwość dodania tekstu na zdjęciu. Te proste funkcje mogą pozytywnie wpłynąć na atrakcyjność posta. Twórcy YouTube twierdzą, że tego typu dodatki pomogą w przyciąganiu uwagi na karcie Społeczności i zwiększą zaangażowanie odbiorców.

Drugą nowością są quizy w postach, pozwalające na wchodzenie w interakcje między twórcą, a jego widzami. Opcja ta będzie szczególnie przydatna dla osób, publikujących treści o tematyce edukacyjnej i popularnonaukowej, ale nie tylko. Szczegóły na ten temat nie są na razie znane.

YouTube zapowiada jeszcze kilka nowości, dzięki którym posty w karcie Społeczności mają stać się jeszcze ciekawsze. O wszystkich aktualizacjach będziemy informować na bieżąco w naszym serwisie.

Zrzut ekranu nowych funkcji w karcie społeczności YouTube
Źródło: digitalinformationworld.com
Udostępnij:
Katarzyna Ząbczyk
Katarzyna Ząbczyk
Redaktor. Autorka nowinek, która codziennie wyszukuje i publikuje najświeższe wiadomości ze świata marketingu. Prywatnie pasjonatka i studentka psychologii, miłośniczka książek.

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Raz w tygodniu w piątek o 14:00 wysyłamy najistotniejsze informacje oraz dodatkowe materiały, których nie znajdziesz na aspirate.pl


Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Zapisz się, a otrzymasz najważniejsze zmiany marketingowe na swoją skrzynkę mailową.