Szukaj
Osoba używająca wyszukiwarki Google na laptopie

Aktualizacja rdzenia Google na sierpień 2023

Kilka dni temu rozpoczęła się zaplanowana na sierpień aktualizacja rdzenia Google.

Regularne aktualizacje mają na celu zapewnienie jak najlepszych i wiarygodnych wyników wyszukiwania. Jak zawsze może to wpłynąć na widoczność niektórych witryn w sieci. Skutki mogą być zarówno pozytywne, jak i negatywne. W wyniku tego typu aktualizacji część witryn może zająć wyższą pozycję w rankingach, przez co inne spadną niżej.

Google podkreśla, że zmiana pozycji w wynikach wyszukiwania nie musi być związana z jej zawartością czy strukturą. W przypadku spadku widoczności strony jej twórcy powinni skupić się na analizie witryn konkurencji i poprawie jakości swoich treści, tak aby odpowiadały na potrzeby użytkowników.

Ze względu na dość długi czas trwania procesu wdrażania aktualizacji, specjaliści odradzają natychmiastowe wprowadzanie jakichkolwiek zmian. Zamiast tego należy skupić się na analizie i poprawie jakości witryny, tak aby była zgodna z najnowszymi wytycznymi Google.

Zrzut ekranu pokazujący jak dane na temat aktualizacji rdzenia Google na sierpień
Źródło: status.search.google.com
Udostępnij:
Katarzyna Ząbczyk
Katarzyna Ząbczyk
Redaktor. Autorka nowinek, która codziennie wyszukuje i publikuje najświeższe wiadomości ze świata marketingu. Prywatnie pasjonatka i studentka psychologii, miłośniczka książek.

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Raz w tygodniu w piątek o 14:00 wysyłamy najistotniejsze informacje oraz dodatkowe materiały, których nie znajdziesz na aspirate.pl

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Zapisz się, a otrzymasz najważniejsze zmiany marketingowe na swoją skrzynkę mailową.

Nie może Cię zabraknąć!

semWAW#2

Zapraszamy na semWAW#2 — barcamp o marketingu i analityce.