ASPIRATE - Serwis dla wymagających marketerów
Telefon z logo Google Chrome

Google Chrome wprowadza oszczędzanie baterii

Kilka dni temu na oficjalnym blogu Google pojawiła się informacja o nowej aktualizacji Chrome, która ma wspomóc oszczędzanie baterii komputera.

Stanie się to dzięki zmniejszeniu zużycia pamięci przez przeglądarkę, nawet o 40%. Tryb ten uruchomi się automatycznie, kiedy poziom naładowania urządzenia spadnie poniżej 20%.

Oszczędzanie baterii będzie możliwe przez zwolnienie pamięci z kart, które są otwarte, ale aktualnie nieużywane. Dzięki temu strony, które są przeglądane będą działały o wiele płynniej. Pozostałe witryny załadują się wtedy, kiedy będzie to konieczne.

Oprócz tego, oszczędzanie baterii spowoduje, że Google Chrome ograniczy niektóre aspekty wizualne do minimum. Oznacza to, że animacje, grafiki i filmy nie będą tak szczegółowe i fantazyjne, jak powinny.

Wszystkie z wymienionych procesów podlegają personalizacji. W ustawieniach przeglądarki będzie można je wyłączyć lub wybrać strony, które nie będą uwzględnianie w oszczędzaniu baterii.

Proces wdrażania nowych funkcji już się rozpoczął i ma potrwać kilka tygodni.

Zrzut ekranu nowej funkcji oszczędzania baterii w Google Chrome
Źródło: digitalinformationworld.com
Udostępnij:
Katarzyna Ząbczyk
Katarzyna Ząbczyk
Redaktor. Autorka nowinek, która codziennie wyszukuje i publikuje najświeższe wiadomości ze świata marketingu. Prywatnie pasjonatka i studentka psychologii, miłośniczka książek.

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Raz w tygodniu w piątek o 14:00 wysyłamy najistotniejsze informacje oraz dodatkowe materiały, których nie znajdziesz na aspirate.pl

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Zapisz się, a otrzymasz najważniejsze zmiany marketingowe na swoją skrzynkę mailową.