Szukaj
Osoba analizująca wykresy na laptopie

Aktualizacja Google Search Console

Na początku tego tygodnia pojawiła się najnowsza aktualizacja Google Search Console. Dotyczy ona dodatkowych danych uwzględnianych w raportach Core Web Vitals.

W zaktualizowanych sprawozdaniach CWV, każdy adres URL podlega dodatkowej, osobnej analizie. Jak dotąd, badania traktowały wszystkie grupy linków całościowo. Od teraz, twórcy stron internetowych zyskają dostęp do wyników całych grup adresów oraz każdego z nich osobno.

Według Google, wszystkie te wartości na ogół są zbliżone, a drastyczne różnice to raczej rzadkość. Mimo to wprowadzona zmiana ułatwi identyfikowanie elementów, które mogą być przyczyną niskich wyników uzyskanych w raportach. Przyczyni się do tego panel informacyjny, dotyczący każdego z analizowanych adresów. Wyświetlany raport wskazuje, które z nich uzyskały dobre wyniki CLS oraz te, które wymagają poprawek.

Aktualizacja ta z pewnością skróci czas przeznaczany na samodzielną analizę wszystkich adresów, co może pośrednio przełożyć się na pozycjonowanie strony.

Zrzut ekranu nowego panelu dostępnego w Google Search Console.
Źródło: searchenginejournal.com

Udostępnij:
Katarzyna Ząbczyk
Katarzyna Ząbczyk
Redaktor. Autorka nowinek, która codziennie wyszukuje i publikuje najświeższe wiadomości ze świata marketingu. Prywatnie pasjonatka i studentka psychologii, miłośniczka książek.

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Raz w tygodniu w piątek o 14:00 wysyłamy najistotniejsze informacje oraz dodatkowe materiały, których nie znajdziesz na aspirate.pl

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Zapisz się, a otrzymasz najważniejsze zmiany marketingowe na swoją skrzynkę mailową.

Nie może Cię zabraknąć!

semWAW#2

Zapraszamy na semWAW#2 — barcamp o marketingu i analityce.