Szukaj
Laptop wyświetlający ekran logowanie do aplikacji

Google wprowadza klucze dostępu do Workspace i Cloud

Klucze dostępu dla profili prywatnych pojawiły się w Google w zeszłym miesiącu, teraz nadszedł czas na konta biznesowe.

Pierwsze informacje o kluczach dostępu pojawiły się w sieci jeszcze w tamtym roku. Krótko mówiąc, jest to bezpieczniejsza alternatywa dla haseł. Od teraz pracownicy będą mogli logować się do kont firmowych jedynie przy użyciu swoich telefonów, laptopów lub tabletów. Jedyne potrzebne do tego dane to te, używane do odblokowania danego urządzenia, a więc np. odcisk palca lub skan twarzy.

Badania Google potwierdziły, że klucze dostępu są dwukrotnie szybsze i aż czterokrotnie bezpieczniejsze od standardowych haseł. Ich używanie minimalizuje ryzyko wykradania danych, co czyni je najbezpieczniejszą metodą logowania.

Początkowo usługa ma być dostępna dla Google Wokrspace i Cloud. Całkowite wdrożenie może potrwać kilka tygodni. W przyszłości ma zostać rozszerzona na pozostałe pakiety firmowe.

Zrzut ekranu przedstawiający logowanie do konta Google za pomocą kluczy dostępu
Źródło: techcrunch.com
Udostępnij:
Katarzyna Ząbczyk
Katarzyna Ząbczyk
Redaktor. Autorka nowinek, która codziennie wyszukuje i publikuje najświeższe wiadomości ze świata marketingu. Prywatnie pasjonatka i studentka psychologii, miłośniczka książek.

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Raz w tygodniu w piątek o 14:00 wysyłamy najistotniejsze informacje oraz dodatkowe materiały, których nie znajdziesz na aspirate.pl

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Zapisz się, a otrzymasz najważniejsze zmiany marketingowe na swoją skrzynkę mailową.

Nie może Cię zabraknąć!

semWAW#2

Zapraszamy na semWAW#2 — barcamp o marketingu i analityce.