ASPIRATE - Serwis dla wymagających marketerów
Osoba odczytująca wiadomości na ekranie telefonu

Google dodaje nowy format odczytu stron internetowych

Google udostępnia nowy format odczytu treści stron internetowych, który pozwoli na dostosowanie ustawień do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Nowe narzędzie umożliwia m.in. zmianę kontrastu strony oraz wielkości i stylu czcionki. Oprócz tego dostępna jest również ulepszona funkcja zamiany tekstu na mowę, odpowiedzialnej za głośne odczytywanie zawartości strony. Jej zaktualizowana wersja pozwala na dostosowanie prędkości odczytu i cofanie, w celu powtórzenia którejś części treści. Głos odpowiedzialny za odczytywanie również może być modyfikowany według preferencji użytkowników. Innym ułatwieniem jest możliwość podkreślenia wybranych fragmentów artykułu.

Wszystkie te udoskonalenia mają ułatwić pełnowartościowy dostęp do wszystkich witryn osobom niedowidzącym oraz z dysleksją lub innymi zaburzeniami. Narzędzie jest dostosowane do odczytu większości stron internetowych.

Nowy format odczytu od Google można znaleźć w Sklepie Play i zainstalować na wszystkich urządzeniach z Androidem. Co ważne, istnieje możliwość stworzenia wersji szybkiego dostępu, w formie widżetu. Języki dostępne na ten moment to angielski, włoski, francuski i hiszpański, jednak już wkrótce można spodziewać się dodania kilku kolejnych.

Zrzut ekranu nowego formatu odczytu stron internetowych
Źródło: digitalinformationworld.com
Udostępnij:
Katarzyna Ząbczyk
Katarzyna Ząbczyk
Redaktor. Autorka nowinek, która codziennie wyszukuje i publikuje najświeższe wiadomości ze świata marketingu. Prywatnie pasjonatka i studentka psychologii, miłośniczka książek.

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Raz w tygodniu w piątek o 14:00 wysyłamy najistotniejsze informacje oraz dodatkowe materiały, których nie znajdziesz na aspirate.pl


Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Zapisz się, a otrzymasz najważniejsze zmiany marketingowe na swoją skrzynkę mailową.