ASPIRATE - Serwis dla wymagających marketerów
Osoba używająca wyszukiwarki Google na laptopie

Google testuje nowy interfejs wyszukiwarki

Od jakiegoś czasu Google testuje nowy interfejs wyszukiwarki, dodając m.in. karuzelowe przeglądanie informacji.

Karuzela będzie widoczna na początku strony wyszukiwania. Wyświetlą się tam podglądy kilku stron, zawierających podstawowe informacje na temat wyszukiwanej frazy. Jeżeli użytkownik wpisze w wyszukiwarce nazwę dowolnej firmy, w karuzeli zobaczy link do podstrony O nas z oficjalnej witryny marki.

Druga aktualizacja, która nieco zmieni interfejs wyszukiwarki Google, to rozszerzenie sekcji podobnych wyszukiwań. Jak dotąd, znajdowały się tam cztery pytania powiązane z tematem głównej frazy. Teraz będzie ich aż osiem.

Zwiększono również liczbę powiązanych haseł, widocznych na dole strony. Aktualizacja rozszerzyła tę sekcję na 3 kolumny, zawierające po 3 propozycje.

Na ten moment ta niewielka aktualizacja jest testowana wśród wybranych użytkowników. Nie wiadomo czy i kiedy zostanie wprowadzona.

Nowy interfejs wyszukiwarki Google
Źródło: digitalinformationworld.com
Udostępnij:
Katarzyna Ząbczyk
Katarzyna Ząbczyk
Redaktor. Autorka nowinek, która codziennie wyszukuje i publikuje najświeższe wiadomości ze świata marketingu. Prywatnie pasjonatka i studentka psychologii, miłośniczka książek.

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Raz w tygodniu w piątek o 14:00 wysyłamy najistotniejsze informacje oraz dodatkowe materiały, których nie znajdziesz na aspirate.pl


Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Zapisz się, a otrzymasz najważniejsze zmiany marketingowe na swoją skrzynkę mailową.