Szukaj
Google pracuje nad nowym algorytmem PaLM

Google pracuje nad nowym algorytmem PaLM

Google tworzy nowy algorytm PaLM (Pathways Language Model), który jest przełomem w tworzeniu architektury AI, dzięki jego zdolności do złożonego rozumowania. Może on obsługiwać miliony różnych zadań przede wszystkim związanych z językiem, a dokładniej z tłumaczeniem i odpowiadaniem na pytania. Sam PaLM jest wydajniejszy niż obecnie istniejąca sztuczna inteligencja oraz jest w stanie pokonać ludzi w testach językowych i testach na rozumowanie.

Celem algorytmu PaLM jest umiejętność rozwiązywania wszystkich problemów poprzez naukę sposobów ich rozwiązywania, co ma doprowadzić do uniknięcia tworzenia i uczenia tysięcy algorytmów wykonywania różnych zadań. Sam PaLM może być przyszłością wyszukiwarek internetowych, która będzie w stanie odpowiedzieć na złożone pytania, wykorzystując wiedzę z Internetu i innych źródeł.

Udostępnij:
Natalia Bobik
Natalia Bobik
Redaktor naczelna. Koordynuje prace nad serwisem i buduje rozpoznawalność serwisu. Prywatnie studentka na kierunku zarządzanie projektami, miłośniczka psów i niespełniony lekarz.

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Raz w tygodniu w piątek o 14:00 wysyłamy najistotniejsze informacje oraz dodatkowe materiały, których nie znajdziesz na aspirate.pl

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Zapisz się, a otrzymasz najważniejsze zmiany marketingowe na swoją skrzynkę mailową.

Nie może Cię zabraknąć!

semWAW#2

Zapraszamy na semWAW#2 — barcamp o marketingu i analityce.